پشتیبانی

حساب کاربری

فروشگاه ما

همکاری با ما

Blog

خانهUncategorizedSEO و SEM به زبان انگلیسی ساده برای صاحب مشاغل غیر فنی توضیح داده شده است

SEO و SEM به زبان انگلیسی ساده برای صاحب مشاغل غیر فنی توضیح داده شده است

بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) شبیه به تولید تبلیغات تلویزیونی است. یعنی این یک کار مقدماتی است که برای آماده کردن وب‌سایت برای عرضه به بازار طراحی شده است، دقیقاً مانند اینکه چگونه تولید آگهی تلویزیونی شامل ویرایش، قالب‌بندی و تنظیم دقیق است. هنگامی که سایت بهینه شد، آماده است تا در مقابل چشم عموم (و موتورهای جستجو) قرار گیرد. بازاریابی سایت فرآیند جلب توجه به آن و ادامه افزایش حضور در مقابل مخاطبان بیننده است، درست مانند پخش تبلیغات تلویزیونی.

به این فکر کنید: اگر یک تبلیغ تلویزیونی تولید کرده اید و فقط یک بار آن را پخش کرده اید، ممکن است مقداری از آن را دریافت کنید، اما با گذشت زمان، خاطرات مردم محو می شود و هیچ کس آن تبلیغ را به خاطر نمی آورد. به همین ترتیب، ارسال سایت به موتورهای جستجو (بخشی از بازاریابی) و ایجاد لینک از منابع مستقل (بازاریابی ارگانیک) باید نتایج اولیه را به دست آورد. اما اگر تلاش ها به همین جا متوقف شود، چند ماه بعد، اثر از بین می رود. همانطور که فکر می کنید احمقانه است که یک صاحب کسب و کار 6 ماه بعد شکایت کند که هیچ کس به تبلیغات تلویزیونی آنها پاسخ نمی دهد (که فقط یک بار شش ماه پیش پخش شد)، به همان اندازه غیر واقعی است که یک پروژه سئو که یک بار به بازار عرضه می شود انتظار می رود. برای ارائه نتایج در ابد به سادگی اینطور کار نمی کند.

مانند تبلیغات تلویزیونی، کار مقدماتی برای راه اندازی و راه اندازی وب سایت معمولاً یک هزینه بزرگ یکباره است (با تعدیل های دوره ای با تغییر بازار) به دلیل درگیری زمان برای انجام کار … و زمان لازم برای انجام کار … انجام درست کار به چندین متغیر بستگی دارد: بازار (رقابت و اشباع)، اهداف (محلی، منطقه ای، ملی)، محدوده سایت (تعداد صفحات، میزان محتوا) و غیره.

همچنین مانند تبلیغات تلویزیونی، بازاریابی و تبلیغ سایت زمان نسبتاً کمتری برای پیاده‌سازی می‌برد، اما برای مؤثر بودن باید فرآیندی ثابت و مداوم باشد. مایه شرمساری است که یک صاحب کسب و کار پول خود را برای بهینه سازی سایت خود خرج می کند و سپس از انجام “بقیه کار” در بازاریابی آن ناکام می ماند. هزینه های اولیه سئو در چنین مواردی هدر می رود.

درست مانند هر نوع تبلیغات، صاحب کسب و کار باید بودجه ای برای بازاریابی موتورهای جستجو (SEM) تعیین کند. شاید آنها از روش های دیگر بازاریابی خود (بروشورها، اخبار رادیویی، صفحات زرد، روزنامه ها و غیره) استفاده کنند تا موقعیت خود را در موتورهای جستجو تثبیت کنند. دلار به دلار، یک کمپین SEM با مدیریت صحیح، چه ارگانیک و چه پرداخت به ازای هر کلیک، معمولاً بازگشت سرمایه (ROI) بهتری را برای کسب و کار به همراه دارد.

سئو یک پیش نیاز برای SEM موثر است. این اولین بخش در فرآیند SEM است و شامل انجام تحقیقات بازار، تعریف و اصلاح عبارات کلیدی برای به حداکثر رساندن آنچه متخصصان سئو به عنوان “چگالی کلمات کلیدی” می گویند و اثرات “رقیق کردن کلمات کلیدی” را به حداقل می رساند. سئو شامل ویرایش لینک ها، محتوا و گاهی اوقات ساختار یک وب سایت برای آماده سازی سایت برای بازاریابی است. ارتقای SEM سایت را می توان به روش های مختلفی انجام داد، با استفاده از چندین استراتژی مختلف (هر دو بازاریابی ارگانیک و پولی) برای دستیابی به یک هدف: پیدا کردن سایت زمانی که شخصی یک کلمه کلیدی یا عبارت کلیدی خاص را جستجو می کند. سئو معمولاً تأثیر مستقیمی بر تلاش‌های بازاریابی ارگانیک با SEM دارد، اما بسیاری از صاحبان مشاغل نمی‌دانند (و حتی برخی از توسعه‌دهندگان وب، کیفیت سئوی وب‌سایت اغلب بر قیمت بازاریابی پرداخت به ازای کلیک نیز تأثیر می‌گذارد. به عنوان مثال، به کلمات کلیدی استفاده شده در کمپین های پرداخت به ازای کلیک از طریق Google AdWords یک “امتیاز کیفیت” اختصاص داده می شود، و سایت هایی که به خوبی بهینه شده اند معمولاً امتیازات کیفیت بالاتری نسبت به سایت های ضعیف یا بهینه نشده دارند. هر چه امتیاز کیفیت بالاتر باشد، معمولاً قیمت هر کلیک برای یک کلمه کلیدی بهینه شده کمتر است.

یک نکته کلیدی که باید در مورد موتورهای جستجو به خاطر بسپارید این است که “رقابت” یک شرکت لزوما “رقیب تجاری قسم خورده” آن در خیابان یا آن طرف شهر نیست که از مشتریانش جذب شود. از نظر موتورهای جستجو، «رقابت» هر وب سایت، پیوند، سند، آگهی و غیره است که بالاتر از وب سایت کسب و کار رتبه بندی می شود، یا در یک یا دو صفحه از فهرست موتور جستجوی کسب و کار برای یک عبارت کلیدی مشخص نمایش داده می شود. به همین دلیل است که تحقیقات بازار و کلیدواژه مناسب برای سئوی مؤثر بسیار مهم است، به جای تکیه بر کلمات و عباراتی که به طور شهودی زمانی که صاحب کسب و کار به محصولات و خدمات خود فکر می کند، به ذهن متبادر می شود. با استفاده از مثال «کف‌های چوبی»، ممکن است مقالات و شرکت‌هایی در مورد نجاری، درختکاری‌ها، کفپوش‌های لمینت و واکس کف، همگی بتوانند در موتورهای جستجو «رقابت» باشند.

مشکل هر نوع بازاریابی این است که یک تجارت همیشه می تواند پول بیشتری را برای آن خرج کند. به عنوان مثال، اگر برای تبلیغ یک شرکت به یک شرکت بیلبورد مراجعه شود و این سوال را مطرح کند که “هزینه تبلیغ کسب و کار من در بیلبوردها چقدر است؟” پاسخ به احتمال زیاد این خواهد بود: “این بستگی به این دارد که می خواهید روی چند بیلبورد تبلیغاتی داشته باشید و در کجا قرار دارند.” پاسخ مشابهی در پاسخ به کسی که این سوال را می پرسد، “هزینه تبلیغات در صفحات زرد چقدر است” ارائه می شود؟ پاسخ: “این بستگی دارد که در چه شهر و به چه میزان تبلیغی در صفحه می خواهید.” سوالات هزینه پیش فرض می کند که هزینه ثابتی برای تبلیغات وجود دارد که با واقعیت فاصله زیادی دارد. همه بازارها یکسان نیستند و یک کسب و کار می تواند مبلغ نامحدودی را صرف تبلیغات کند. SEM تفاوتی ندارد.

در برخی از مراحل تبلیغات، چه از طریق روش‌های سنتی و چه از طریق اینترنت، به نقطه‌ای می‌رسد که افزایش هزینه‌های نهایی در بازاریابی بازده سرمایه‌گذاری کاهشی را به همراه دارد. به عنوان یک مثال افراطی برای بیان این نکته، اجازه دهید فرض کنیم که یک شرکت به جایگاه شماره یک در رتبه بندی ارگانیک در گوگل برای کلمه کلیدی خاص، “کفپوش های چوبی” دست می یابد. مهم نیست که چقدر برای تبلیغ عبارت کلیدی “کف های چوبی” هزینه شده است، هیچ بهبودی در موقعیت آن شرکت وجود نخواهد داشت زیرا آنها نمی توانند بهتر از شماره یک باشند. اگر موقعیت برای “کف های چوبی سخت” اعداد سه و پنج در یاهو بود! و MSN به ترتیب، پس از خرج کردن پول بیشتر برای بازاریابی ارگانیک ممکن است آنها را به شماره یک در سراسر صفحه برساند (هیچ تضمینی وجود ندارد)، اما این دلارهای تبلیغاتی برای بازاریابی عبارات کلیدی دیگر که هنوز کاملاً برجسته نیستند، بسیار بهتر است اعمال شوند. . به این ترتیب، ROI بخشی از در نظر گرفتن “بهترین انفجار برای سرمایه” از نظر SEM موثر است.

موتورهای جستجو به طور کلی به سه معیار برای تعیین جایگاه وب سایت در رتبه بندی نگاه می کنند: ویژگی های متنی، ویژگی های پیوند، و ویژگی های ترافیک (یا محبوبیت). هر سه شایستگی موتور جستجوی یک وب سایت را تشکیل می دهند. توسعه دهندگان وب سایت عموماً فقط بر روی معیارهای متنی، یعنی محتوای خود وب سایت، کنترل دارند. در ادامه، متخصصان SEO/SEM محتوای متنی سایت را «واژه ساز» می کنند و به صورت خارجی روی وب سایت کار می کنند تا با ایجاد و تنظیم پیوندهایی از محتوای مرتبط در وب که به سایت اشاره می کنند، مانند مقالات، وبلاگ ها، معیارهای پیوند را تحت تأثیر قرار دهند. و وب سایت های دیگر به عبارت دیگر، SEO و SEM به متن و اجزای پیوند یک وب سایت می پردازند. بخش ترافیک شایستگی موتور جستجوی سایت تا حد زیادی توسط تنظیمات متن و پیوند هدایت می شود. در نهایت، اگر یک سایت بهینه شده و به درستی و به طور موثر بازاریابی شود، محبوبیت (جزء ترافیک) یک وب سایت به نتایج مکان یابی در طول زمان ادامه می دهد و به صاحب کسب و کار اجازه می دهد تا بودجه بازاریابی ارگانیک خود را کاهش دهد یا شاید آن دلارهای بازاریابی را مجدداً متمرکز کند. روی مجموعه متفاوتی از عبارات کلیدی

بودجه کسب‌وکار تا حد زیادی تعیین می‌کند که استراتژی‌های SEO و SEM آن شرکت چگونه اولویت‌بندی و پیاده‌سازی شوند، بنابراین مهم است که شرکت بهینه‌سازی و بازاریابی موتور جستجو با محدودیت‌هایی ارائه شود. اگر یک صاحب کسب و کار نمی داند چقدر می خواهد برای SEO و SEM هزینه کند، پس هوشمندانه است که گزینه ها را در یک مشاوره مورد بحث قرار دهد و شاید به صاحب کسب و کار سبک “خوب، بهتر، بهترین” پیشنهاد اولیه را برای محدوده ارائه دهد. از کاری که تعریف شده است. با کمال تعجب، اکثر کسب و کارها می توانند با بودجه نسبتاً متوسطی به نتایج مطلوبی دست یابند اگر یک شرکت شایسته SEO و SEM پیدا کنند. به این معنا که افراد و شرکت‌های زیادی در بازار SEO/SEM را «تمرین» می‌کنند، اما نسبتاً تعداد کمی هستند که در آن مهارت دارند. به همین دلیل، همیشه توصیه می‌شود که صاحب کسب‌وکار به جای اینکه صرفاً در مورد قیمت تصمیم بگیرد، بر ارجاع نتایج نشان‌داده شده از مجموعه‌ای از مشتریان دیگر پافشاری کند.

قدیمی تر

نحوه اضافه کردن و سفارشی کردن ستون های مدیریت در وردپرس

جدیدتر

نحوه ارسال مجدد ایمیل های خوش آمدگویی کاربر جدید در وردپرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید فروشگاه
ورود

هنوز حسابی ندارید؟

ایجاد یک حساب کاربری
دسته بندی محصولات
دنبال کردن :