پشتیبانی

حساب کاربری

فروشگاه ما

همکاری با ما

Blog

خانهوردپرسآموزش وردپرس22 نوع وب سایت معروف که می توانید در وردپرس بسازید (+مثال)
create-websites-in-WordPress-ideas-og.png

22 نوع وب سایت معروف که می توانید در وردپرس بسازید (+مثال)

نمی دانید چه نوع وب سایت هایی را می توانید با وردپرس ایجاد کنید؟

اغلب از مبتدیان می پرسیم که با استفاده از وردپرس چه نوع وب سایت هایی می توانند بسازند. پاسخ کوتاه ما “تقریباً هر نوع وب سایت قابل تصور است” است.

در این مقاله ، نمونه های برتر انواع وب سایت هایی که می توانید با وردپرس ایجاد کنید را به شما نشان می دهیم.

انواع وب سایت های محبوب که می توانید با وردپرس ایجاد کنید

شروع به کار با وردپرس

وردپرس بیش از 42 of از تمام وب سایت های موجود در اینترنت را در اختیار دارد ، که باعث می شود محبوب ترین سازنده وب سایت در بازار باشد.

دو نوع وب سایت وردپرس وجود دارد. اول ، WordPress.com وجود دارد که یک شرکت میزبانی وب است. سپس ، WordPress.org وجود دارد که به عنوان وردپرس خود میزبان نیز شناخته می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر ، راهنمای ما در مورد تفاوت WordPress.com با WordPress.org را ببینید.

در طول این مقاله ، وقتی می گوییم وردپرس ، ما در مورد وب سایت های وردپرس میزبانی شده صحبت می کنیم. ما توصیه می کنیم از WordPress.org استفاده کنید زیرا به شما امکان دسترسی کامل به تمام قابلیت های وردپرس را در خارج از جعبه می دهد.

برای شروع ، به میزبانی وردپرس و نام دامنه نیاز دارید.

توصیه می کنیم از Bluehost استفاده کنید. آنها به کاربران WPBeginner تخفیف سخاوتمندانه + نام دامنه رایگان ارائه می دهند. در اصل ، می توانید با 2.75 دلار در ماه شروع به کار کنید.

to برای ادعای این پیشنهاد اختصاصی Bluehost اینجا را کلیک کنید

ما یک راهنمای گام به گام در مورد نحوه ایجاد وب سایت شما با وردپرس داریم.

اگر فقط می خواهید با وردپرس بازی کنید ، می توانید آن را بر روی رایانه خود نصب کنید. نگاهی به آموزش های ما در مورد نحوه نصب وردپرس در رایانه های ویندوز و مک بیندازید.

با توجه به این موارد ، اجازه دهید نگاهی به برخی از محبوب ترین انواع وب سایت هایی که می توانید با وردپرس ایجاد کنید ، بیندازیم.

1. وبلاگ یا وب سایت شخصی

نمونه ای از وبلاگ وردپرس

وردپرس به عنوان یک ابزار وبلاگ نویسی ساده شروع به کار کرد و به سرعت تبدیل به یک سیستم مدیریت محتوای قدرتمند شد. در طول 18 سال گذشته ، آن وبلاگ نویسی و اجزای وب سایت شخصی از بین نرفت.

آنها جلا ، پیچیده و قدرتمندتر شده اند. وردپرس هنوز بهترین بستر وبلاگ نویسی در جهان است که توسط وب سایت های کوچک و همچنین نشریات بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد.

به دلیل انعطاف پذیری ، وردپرس برای وبلاگ شخصی و همچنین وبلاگ های چند نویسنده به همان اندازه مفید است. این به شما امکان می دهد وب سایت های غنی از محتوا ایجاد کنید که به راحتی تبدیل به یک تجارت شوند.

برای جزئیات بیشتر ، راهنمای ما در مورد نحوه راه اندازی وبلاگ وردپرس با دستورالعمل های گام به گام برای یک وبلاگ نویس مبتدی را ببینید.

2. وب سایت تجاری

وب سایت تجاری ساخته شده با وردپرس

وردپرس ساده ترین راه برای ایجاد یک وب سایت تجاری حرفه ای است. آنقدر قدرتمند است که بسیاری از مارک های معروف از وردپرس برای تقویت وب سایت های خود استفاده می کنند.

صاحبان مشاغل سهولت استفاده و انعطاف پذیری آن را دوست دارند. با استفاده از افزونه های وردپرس ، می توانید ادغام رسانه های اجتماعی را اضافه کنید ، سایت خود را برای موتورهای جستجو بهینه کنید ، داده های بازاریابی را ردیابی کرده و هر ویژگی دیگری را که نیاز دارید اضافه کنید.

شما می توانید از بین هزاران موضوع انتخاب کرده و طرح را به راحتی سفارشی کنید ، همه بدون استخدام طراح وب.

برای شروع ، راهنمای کامل ما در مورد نحوه ایجاد وب سایت مشاغل کوچک با استفاده از وردپرس را ببینید.

3. وب سایت تجارت الکترونیک / فروشگاه آنلاین

وب سایت تجارت الکترونیک

وردپرس با WooCommerce محبوب ترین پلتفرم تجارت الکترونیک در جهان است. از درگاه های پرداخت برتر مانند PayPal و Stripe پشتیبانی می کند تا بتوانید به راحتی پرداخت ها را بصورت آنلاین بپذیرید.

برای فروش محصولات فیزیکی و دیجیتالی می توانید از ووکامرس استفاده کنید. این به شما امکان می دهد به راحتی هر نوع محصولی را به فروشگاه خود اضافه کنید و ابزارهایی برای مدیریت موجودی ، سفارشات ، حمل و نقل ، مالیات و موارد دیگر دارد.

برای دستورالعمل های گام به گام ، می توانید آموزش ما در مورد نحوه راه اندازی یک فروشگاه آنلاین را بررسی کنید.

به غیر از WooCommerce ، افزونه های تجارت الکترونیک دیگری مانند WordPress وجود دارد بارگیری آسان دیجیتال و MemberPress که می تواند برای فروش کالاهای دیجیتال و اشتراک استفاده شود.

4. وب سایت عضویت

وب سایت عضویت

وب سایت های عضویت اشتراک می فروشند. این به شما این امکان را می دهد که برخی از محتوای خود را پشت دیوار پرداخت قرار دهید ، محتوای pay per view را بفروشید یا یک انجمن آنلاین را اداره کنید.

MemberPress بهترین افزونه عضویت در وردپرس است. این برنامه دارای کنترل دسترسی قدرتمند ، مدیریت اشتراک ، مدیریت کاربر و ادغام با ابزارهای شخص ثالث و درگاه های پرداخت است.

برای جزئیات بیشتر ، به آموزش گام به گام ما در مورد نحوه ایجاد وب سایت عضویت نگاهی بیندازید.

5. دوره های آنلاین

وب سایت دوره های آنلاین

از وردپرس می توان برای فروش آسان دوره ها و ایجاد یک جامعه آموزشی آنلاین استفاده کرد.

دوره های MemberPress بهترین پلت فرم LMS وردپرس برای فروش دوره های آنلاین از وب سایت شما است. دارای رابط کاربری آسان برای ایجاد دوره ، کنترل دسترسی و فروش اشتراک است.

برای کسب اطلاعات بیشتر ، آموزش ما را در مورد نحوه ایجاد وب سایت دوره های آنلاین با وردپرس بررسی کنید.

6. وب سایت بازار آنلاین

وب سایت Marketplace

آیا محصولی برای فروش ندارید؟ در مورد ایجاد بازار برای فروشندگان دیگر برای فروش آنلاین محصولات خود چطور؟

وردپرس دارای افزونه های باورنکردنی است که وب سایت شما را به یک بازار آنلاین تبدیل می کند. سپس فروشندگان شخص ثالث می توانند محصولات خود را در وب سایت شما لیست کنند و برای هر سفارش هزینه ای دریافت می کنید.

برای جزئیات بیشتر ، به آموزش ما در مورد نحوه ایجاد یک بازار آنلاین در وردپرس مراجعه کنید.

7. وب سایت پادکست

وب سایت پادکست

وردپرس و پادکست دست به دست هم می دهند. محبوب ترین پادکست های وب از وردپرس برای وب سایت های پادکست خود استفاده می کنند.

چندین قالب پادکست عالی و افزونه برای وردپرس وجود دارد که کل روند را آسان تر می کند. بعلاوه ، می توانید هر سرویس میزبانی پادکست را برای ارائه یکپارچه فایل ها از وب سایت خود ادغام کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این موضوع ، راهنمای گام به گام ما در مورد نحوه شروع پادکست با وردپرس را بررسی کنید.

8. وب سایت Dropshipping

وب سایت Dropshipping

Dropshipping نوعی فروشگاه تجارت الکترونیک است که محصولات را در انبار نگهداری نمی کند. در عوض ، هنگامی که مشتری کالایی را خریداری می کند ، صاحب فروشگاه سفارش را با فروشنده شخص ثالثی که کالا را مستقیماً برای مشتری ارسال می کند ، ثبت می کند.

وردپرس دارای چندین افزونه dropshipping عالی است که به شما کمک می کند محصولات شخص ثالث را به راحتی به وب سایت خود اضافه کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این موضوع ، نحوه ساخت وب سایت dropshipping را با دستورالعمل های گام به گام بررسی کنید.

9. وب سایت وابسته

وب سایت وابسته

آیا می خواهید با ارجاع کاربران خود به محصولات و خدمات ، کمیسیون ایجاد کنید؟

وردپرس توسط میلیون ها بازاریاب برای ایجاد وب سایت های وابسته بسیار موفق استفاده می شود. این نرم افزار دارای چندین ابزار و افزونه بازاریابی وابسته است که به شما در افزایش درآمد کمک می کند.

می توانید برای برنامه های وابسته فردی ثبت نام کنید ، یا می توانید یک فروشگاه وابسته به آمازون ایجاد کنید که تنها به یک شبکه وابسته غول پیکر متکی است.

برای اطلاعات بیشتر ، راهنمای کامل بازاریابی وابسته ما برای مبتدیان را ببینید.

10. وب سایت کوپن ها

وب سایت کوپن ها

آیا می خواهید از هزاران وب سایت با ارائه تخفیف ویژه برای محصولات و خدمات خود ، کمیسیون های وابسته دریافت کنید؟ سپس می توانید از وردپرس برای ایجاد سایت کوپن استفاده کنید.

با استفاده از افزونه های مناسب ، به راحتی می توانید کوپن ها را به سایت خود اضافه کنید. شما می توانید تاریخ انقضا و سایر جزئیات را کنترل کنید و کاربران شما حتی می توانند کوپن های مورد علاقه خود را رتبه بندی کرده و به آنها رای دهند.

به جزئیات بیشتری نیاز دارید؟ به آموزش ما در مورد نحوه ایجاد سایت کوپن در وردپرس با دستورالعمل های دقیق نگاه کنید.

11. وب سایت میکرو کار

نمونه وب سایت Microjob

وب سایت مشاغل خرد یک بازار آنلاین است که در آن کارفرمایان می توانند کارهای یا برنامه ها را لیست کنند و افراد می توانند برای آنها درخواست دهند. به عنوان صاحب وب سایت ، می توانید با پرداخت هزینه در هر لیست درآمد کسب کنید.

برای دستورالعمل های بیشتر ، آموزش ما را در مورد نحوه ایجاد یک وب سایت مشاغل کوچک مانند Fiverr بررسی کنید.

12. وب سایت هیئت کار

وب سایت هیئت کار

چندین سایت معروف مانند Smashing Magazine ، ProBlogger و دیگران از تابلوی مشاغل به عنوان منبع درآمد اضافی استفاده می کنند. تقاضای فزاینده ای برای هیئت های تخصصی مشاغل وجود دارد که نیازهای یک صنعت یا تخصص خاص را برآورده می کند.

وردپرس به شما این امکان را می دهد تا به راحتی یک صفحه شغلی ایجاد کنید که در آن کارفرمایان می توانند لیست مشاغل را ارسال کرده و متخصصان بتوانند به آنها پاسخ دهند.

13. راهنمای کسب و کار

فهرست مشاغل

درست مانند هیئت مدیره مشاغل ، تقاضای فزاینده ای برای فهرست های مشاغل تجاری در وب وجود دارد. تعدادی افزونه دایرکتوری تجاری وردپرس وجود دارد که به شما امکان می دهد به راحتی یک دایرکتوری تجاری ایجاد کنید.

ما راهنمای نحوه ایجاد یک فهرست وب مانند Angie’s List یا Yelp را داریم.

14. وب سایت های حراج

وب سایت حراج آنلاین

آیا می خواهید وب سایت حراج خود را مانند eBay اجرا کنید؟ با استفاده از وردپرس ، می توانید یک وب سایت حراج کاملاً کاربردی ایجاد کنید. کاربران می توانند به صورت آنلاین پیشنهاد بدهند و پرداخت کنند ، و شما تنها با ارائه بستری برای حراج های طاقت فرسا خود ، درآمد کسب می کنید.

برای دستورالعمل های دقیق به آموزش ساخت وب سایت حراج مراجعه کنید.

15. وب سایت های غیرانتفاعی و مذهبی

وب سایت های غیر انتفاعی

وردپرس مانند آزادی رایگان است (راهنمای ما را ببینید چرا وردپرس رایگان است؟). این امر آن را به یک راه حل ایده آل برای سازمان های غیر انتفاعی تبدیل می کند.

با استفاده از افزونه های وردپرس ، می توانید به راحتی یک فرم کمک مالی برای جمع آوری پول برای هدف خود اضافه کنید. همچنین بسیاری از تم های وردپرس عالی برای کلیساها و غیرانتفاعی وجود دارد.

16. وب سایت های نمونه کارها

نمونه وب سایت نمونه کارها

به مکانی برای نمایش آثار خود نیاز دارید؟ شما به راحتی می توانید نمونه کارها را با گالری تصاویر خیره کننده و نمایش اسلاید زیبا به سایت وردپرس خود اضافه کنید.

می توانید از سایت نمونه کارها برای نشان دادن مهارت های نوشتاری خود ، نمایش موسیقی خود ، جاسازی ویدئوها یا نمایش عکاسی خود استفاده کنید.

از وردپرس می توان برای ارائه یک تجربه کاربری بسیار شیک و زیبا برای سایت نمونه کارها استفاده کرد ، و مرور و یادگیری کارهای دیگران را برای دیگران آسان تر کرد.

17. وب سایت سفر

وبلاگ سفر

وردپرس بستر مناسبی برای ایجاد وب سایت مسافرتی است. می توانید سفرهای شخصی خود را به اشتراک بگذارید یا راهنماهای مقصد را راه اندازی کنید و بر اساس آن یک تجارت ایجاد کنید.

برای مثال و دستورالعمل ، به راهنمای ما در مورد نحوه ایجاد وب سایت مسافرتی برای مبتدیان نگاه کنید.

18. وب سایت مد / سبک زندگی

وب سایت مد

وردپرس یک انتخاب محبوب در بین مشاغل مد و شیوه زندگی است. این به این دلیل است که ایجاد وب سایت یا وبلاگ با ظاهر حرفه ای آسان است و حتی می توانید محصولات یا محصولات وابسته خود را بفروشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این موضوع ، به این راهنمای نحوه ایجاد وب سایت مد با استفاده از وردپرس نگاه کنید.

19. وب سایت های چند زبانه

آیا می خواهید یک وب سایت به چندین زبان ایجاد کنید؟ وردپرس شما را تحت پوشش قرار داده است.

خارج از جعبه ، وردپرس به ده ها زبان موجود است. بعلاوه ، می توان از آن برای ایجاد وب سایت چند زبانه با استفاده از افزونه های ترجمه وردپرس استفاده کرد.

کمک خواستن؟ راهنمای ما در مورد نحوه ایجاد یک وب سایت چند زبانه در وردپرس را ببینید.

20. وب سایت انجمن های آنلاین

وب سایت انجمن ها

تالارهای گفتمان آنلاین روشی متداول برای ایجاد یک اجتماع و استفاده از محتوای تولید شده توسط کاربر برای افزایش ترافیک موتورهای جستجو در وب سایت شما است.

با bbPress ، به راحتی می توانید انجمن های آنلاین را به وب سایت خود اضافه کنید. bbPress به شما کمک می کند وب سایت خود را به یک انجمن آسان برای مدیریت تبدیل کنید. به علاوه ، هنوز می توانید از همان وب سایت برای سایر ویژگی ها مانند وبلاگ ، فروشگاه آنلاین یا یک سایت تجاری استفاده کنید.

برای جزئیات بیشتر ، آموزش ما را در مورد نحوه افزودن انجمن آنلاین در وردپرس مشاهده کنید.

21. وب سایت شبکه اجتماعی

وب سایت شبکه اجتماعی

آیا می خواهید یک انجمن آنلاین فعال و درگیرتر ایجاد کنید؟ وردپرس به شما امکان می دهد وب سایت شبکه اجتماعی خود را به راحتی با BuddyPress بسازید.

کاربران می توانند به انجمن شما بپیوندند ، نمایه ها را مدیریت کنند ، فعالیت ها را مشاهده کنند ، به گروه ها بپیوندند و موارد دیگر.

برای جزئیات بیشتر ، به راهنمای گام به گام ما در مورد نحوه ایجاد یک شبکه اجتماعی با BuddyPress نگاهی بیندازید.

22. وب سایت ویکی / پایگاه دانش

پایگاه دانش / ویکی

آیا می خواهید یک پایگاه دانش یا وب سایت شبیه به ویکی ایجاد کنید؟

وردپرس به شما این امکان را می دهد که به راحتی یک سند یا بخش دانش را به وب سایت خود اضافه کنید. این به شما امکان می دهد از CMS قدرتمند برای مدیریت تمام محتوای خود در یک داشبورد استفاده کنید.

برای راه اندازی وب سایت ویکی خود می توانید هر یک از این افزونه های پایگاه دانش وردپرس را انتخاب کنید.

امیدواریم این مقاله به شما در مورد انواع وب سایت هایی که می توانید با استفاده از وردپرس ایجاد کنید ایده خوبی داده باشد. همچنین ممکن است بخواهید راهنمای مبتدی ما را در مورد مهمترین کارهایی که باید بعد از نصب وردپرس انجام دهید ، مشاهده کنید.

اگر از این مقاله خوشتان آمد ، لطفاً مشترک ما شوید کانال یوتیوب برای آموزش های ویدئویی وردپرس. همچنین می توانید ما را در توییتر و فیس بوکبه

پست 22 نوع وب سایت محبوب که می توانید در وردپرس بسازید (+نمونه ها) appeared first on WPBeginner.

قدیمی تر

7 بهترین افزونه گزارش دهی و تجزیه و تحلیل WooCommerce برای سال 2021

جدیدتر

نحوه تنظیم حداقل تعداد کلمات برای پست های وردپرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید فروشگاه
ورود

هنوز حسابی ندارید؟

ایجاد یک حساب کاربری
دسته بندی محصولات
دنبال کردن :