پشتیبانی

حساب کاربری

فروشگاه ما

همکاری با ما

Blog

خانهوردپرسآموزش وردپرسنحوه صحیح انتقال از شبح به وردپرس (ابزار رایگان)
move-from-ghost-to-WordPress-og.png

نحوه صحیح انتقال از شبح به وردپرس (ابزار رایگان)

آیا می خواهید وب سایت خود را از Ghost به WordPress منتقل کنید؟

Ghost یک سازنده وب سایت است که به شما امکان می دهد به راحتی وب سایت ایجاد کنید. با توجه به محدودیت های آن ، بسیاری از کاربران متوجه می شوند که با وردپرس وضعیت بهتری خواهند داشت.

در این مقاله ، ما به شما نحوه انتقال آسان از Ghost به WordPress را نشان می دهیم.

انتقال از شبح به وردپرس

انتقال از شبح به وردپرس

شباهت های زیادی بین شبح و وردپرس وجود دارد ، اما شبح فاقد ویژگی های خاصی است که وردپرس را به بهترین سازنده وب سایت در بازار تبدیل می کند. در مقایسه با Ghost vs WordPress می توانید در مورد این ویژگی ها بیشتر بخوانید.

وقتی می گوییم وردپرس ، ما در مورد WordPress.org خود میزبان صحبت می کنیم و نه WordPress.com که یک سرویس میزبانی است. برای درک تفاوت ، راهنمای ما در مورد تفاوت بین WordPress.com و WordPress.org را ببینید.

بسیاری از کاربرانی که با Ghost شروع می کنند به زودی متوجه محدودیت های پلتفرم می شوند و می خواهند به وردپرس نقل مکان کنند. این مقاله به شما در انجام این کار کمک می کند.

در اینجا مواردی است که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت:

مرحله 1. شروع به کار با وردپرس

برای راه اندازی وب سایت وردپرس ، به نام دامنه و میزبانی وب سایت نیاز دارید.

نام دامنه نام وب سایت شما است (به عنوان مثال wpbeginner.com) ، و این چیزی است که کاربران در مرورگرهای خود برای بازدید از آن تایپ می کنند. یک حساب میزبانی وب جایی است که همه پرونده های وب سایت شما در آن ذخیره می شود.

در حالی که خود وردپرس رایگان است ، هر دو نام دامنه و میزبانی وب دارای هزینه هستند (14.99 دلار در سال برای دامنه و 7.99 دلار در ماه برای میزبانی وب).

خوشبختانه Bluehost ، ارائه دهنده رسمی میزبانی وردپرس ، موافقت کرده است که نام دامنه رایگان و بیش از 60 درصد تخفیف در میزبانی وب را به کاربران ما ارائه دهد.

to برای ادعای این پیشنهاد اختصاصی Bluehost اینجا را کلیک کنید

توجه: ممکن است شما قبلاً یک نام دامنه برای وب سایت Ghost خود داشته باشید ، که می توانید پس از انتقال وب سایت خود به WordPress اشاره کنید. با این حال ، اگر نام دامنه ندارید ، هنگام ثبت نام در Bluehost می توانید یک نام رایگان دریافت کنید.

پس از ثبت نام در حساب میزبانی ، می توانید دستورالعمل های ما در مورد نحوه نصب وردپرس را دنبال کنید.

نکته: اگر وب سایت Ghost شما از یک نام دامنه سفارشی استفاده می کند که می خواهید برای وب سایت وردپرسی خود نیز حفظ شود ، همچنان می توانید وردپرس را در یک زیر دامنه موقت نصب کنید. ما بعداً در این مقاله به شما نشان می دهیم که چگونه دامنه خود را به حساب میزبانی وردپرس خود اضافه کنید.

پس از نصب وردپرس ، داشبورد مدیریت وردپرس را مشاهده خواهید کرد که به شکل زیر است:

داشبورد وردپرس

مرحله 2. محتوا را از Ghost صادر کنید

Ghost به شما امکان می دهد به راحتی محتوا را از حساب خود صادر کنید.

به سادگی وارد داشبورد حساب خود شوید و روی نماد تنظیمات واقع در پایین ستون سمت چپ کلیک کنید.

دسترسی به صفحه آزمایشگاه ها از تنظیمات شبح

از اینجا باید روی منوی Labs کلیک کنید. این شما را به ویژگی های Ghost که هنوز در حال توسعه هستند می رساند. روی دکمه Export در کنار بخش “Export your content” کلیک کنید.

صادرات محتوا از وب سایت Ghost شما

اکنون مرورگر شما یک فایل صادراتی با فرمت JSON بارگیری می کند. با این حال ، این قالب توسط ابزارهای وارد کننده وردپرس پشتیبانی نمی شود ، بنابراین باید آن را به قالب XML وردپرس تبدیل کنید.

مرحله 3. تبدیل فایل Ghost Export به قالب وردپرس

فایل پیش فرض صادرات شبح از فرمت پشتیبانی شده توسط وردپرس استفاده نمی کند ، و قبلا هیچ راهی قابل اعتماد برای تبدیل ایمن آن به قالب صحیح وجود نداشت.

ما تصمیم گرفتیم این مشکل را برطرف کنیم و برنامه را ایجاد کردیم ابزار وارد کننده روح به وردپرسبه استفاده از این ابزار کاملاً رایگان است و به شما امکان می دهد فایل صادرات Ghost JSON خود را به یک فایل XML سازگار با وردپرس تبدیل کنید.

به سادگی به مهاجرت شبح به وردپرس وب سایت ابزار و فرم را پر کنید. در مرحله بعد ، باید فایل صادرات Ghost را که قبلاً بارگیری کرده اید انتخاب کنید.

ابزار انتقال روح به وردپرس

برای ادامه روی دکمه Generate WP Import File کلیک کنید.

سپس ابزار مهاجرت Ghost to WordPress فایل صادرات Ghost شما را به قالب XML وردپرس تبدیل می کند. پس از اتمام ، می توانید فایل را در رایانه خود بارگیری کنید.

اکنون شما آماده شروع وارد کردن محتوا به وب سایت وردپرس خود هستید.

مرحله 4. وارد کردن محتوا در وردپرس

از ناحیه مدیریت وردپرس خود ، باید از ابزارها »واردات صفحه را کلیک کرده و روی پیوند Install Now در زیر وارد کننده وردپرس کلیک کنید.

وارد کننده وردپرس را نصب کنید

وردپرس اکنون افزونه واردکننده را نصب می کند. پس از اتمام ، پیوند نصب تغییر می کند و می گوید “اجرای وارد کننده”. پیش بروید و روی پیوند Run Importer کلیک کنید.

در صفحه بعد ، باید روی دکمه Upload file کلیک کنید تا فایل XML وردپرس را که در مرحله قبل بارگیری کرده اید انتخاب کنید.

بارگذاری فایل وارد کردن

برای ادامه روی دکمه بارگذاری فایل و وارد کردن کلیک کنید.

وردپرس اکنون فایل وارد کردن را بارگذاری می کند. پس از آن ، از شما خواسته می شود که نویسندگان را تعیین کنید.

می توانید نویسنده ای را از وب سایت Ghost خود وارد کنید ، نویسنده جدیدی ایجاد کنید یا تمام محتوا را به یک کاربر وردپرس موجود اختصاص دهید.

وارد کردن تنظیمات

فراموش نکنید که کادر کنار “بارگیری و وارد کردن پیوست های فایل” را علامت بزنید. سعی می شود تصاویر را از وب سایت Ghost شما واکشی کرده و آنها را به کتابخانه رسانه وردپرس وارد کند ، بنابراین بعداً می توانید از آنها استفاده کنید.

پس از اتمام وارد کننده ، پیام موفقیت آمیز را مشاهده خواهید کرد.

وارد کردن وردپرس با موفقیت انجام شد

در موارد نادر ، ممکن است مشکلی را مشاهده کنید مانند اینکه برخی از پست ها گم شده یا واردکننده به پایان رسیده است. نگران نباشید ، هر زمان که دوست دارید می توانید وارد کننده را اجرا کنید. به طور خودکار از واردات تکراری جلوگیری می کند و فقط مواردی را که از دست داده وارد می کند.

بسته به میزان محتوای شما ، ممکن است واردکننده نتواند تصاویر داخل پست ها و صفحات را به کتابخانه رسانه وردپرس شما وارد کند

بیایید ببینیم چگونه می توان به راحتی این مشکل را برطرف کرد و تصاویر را از Ghost به وردپرس وارد کرد.

مرحله 5. وارد کردن تصاویر از Ghost به وردپرس

وارد کننده وردپرس سعی می کند تصاویر را از وب سایت Ghost شما به کتابخانه رسانه وردپرس شما وارد کند.

با این حال ، ممکن است برخی از تصاویر را از دست بدهد یا اصلاً هیچ تصویری را وارد نکند. وب سایت شما همچنان تصاویری از وب سایت Ghost شما نشان می دهد ، که در صورت حذف وب سایت Ghost شما به یک مشکل تبدیل می شود.

خوشبختانه ، راهی آسان برای وارد کردن تصاویر خارجی به کتابخانه رسانه وردپرس با استفاده از یک افزونه وجود دارد.

به سادگی برنامه را نصب و فعال کنید بارگذاری خودکار تصاویر افزونه برای اطلاعات بیشتر ، راهنمای گام به گام ما در مورد نحوه نصب افزونه وردپرس را ببینید.

پس از فعال سازی ، شما فقط باید پستهای وبلاگ خود را ویرایش و به روز کنید و سپس افزونه تصاویر خارجی موجود در آن مقالات را به کتابخانه رسانه شما وارد می کند.

همچنین می توانید تمام پست های وبلاگ خود را به صورت انبوه به روز کنید تا تصاویر را از سایت Ghost خود سریع وارد کنید. برای جزئیات بیشتر ، آموزش ما را در مورد نحوه وارد کردن آسان تصاویر خارجی در وردپرس مشاهده کنید.

مرحله 6. اشاره به دامنه خود به وردپرس

هنگامی که محتوا را با موفقیت از شبح به وردپرس منتقل کردید. زمان آن رسیده است که کاربران خود را به وب سایت جدید وردپرس راهنمایی کنید.

اگر وب سایت شما از زیر دامنه ای با نام Ghost (به عنوان مثال yourwebsite.ghost.io) استفاده می کرد ، نمی توانید آن پیوند را به وب سایت جدید وردپرس خود نشان دهید. در عوض ، توصیه می کنیم وب سایت Ghost خود را ویرایش کرده و یک اعلان متنی ساده اضافه کنید که به کاربران اطلاع می دهد وب سایت شما را در مکان جدید بررسی کنند.

از طرف دیگر ، اگر از دامنه سفارشی مانند yourdomain.com استفاده می کردید ، می توانید تنظیمات DNS آن را تغییر داده و به ارائه دهنده میزبانی وردپرس جدید خود نشان دهید.

برای تغییر تنظیمات دامنه ، باید به حساب ثبت دامنه خود وارد شوید و گزینه تغییر تنظیمات DNS را پیدا کنید.

در قسمت تنظیمات DNS ، باید نام سرور ارائه دهنده میزبان وردپرس جدید خود را وارد کنید. معمولاً چیزی شبیه به این است:

ns1.bluehost.com
ns2.bluehost.com

برای سایر ثبت کنندگان دامنه ، راهنمای کامل ما را در مورد نحوه تغییر آسان سرورهای DNS مشاهده کنید.

هنگامی که سرور نام DNS را تغییر می دهید ، دامنه شما شروع به نمایش وب سایت وردپرس شما به جای وب سایت قدیمی Ghost شما می کند. توجه داشته باشید که اعمال تغییرات ممکن است چند روز طول بکشد.

مرحله بعدی این است که کاربران را از هر صفحه وب سایت Ghost خود به پست یا صفحه صحیح در وردپرس هدایت کنید.

به طور پیش فرض ، وب سایت های Ghost از پست یا نام صفحه به عنوان ساختار پیش فرض پیوند استفاده می کنند. فقط می توانید آنها را در سایت وردپرس خود مطابقت دهید تنظیمات »پیوندهای ثابت و نام پست را به عنوان ساختار URL خود انتخاب کنید.

راه اندازی لینک های ثابت در وردپرس

فراموش نکنید که برای ذخیره تغییرات خود روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید.

توجه: اگر وب سایت Ghost شما از یک زیر دامنه استفاده می کرد ، با تغییر پیوندهای ثابت نمی توانید تغییر مسیرها را تنظیم کنید.

مرحله 8. افزونه ها و ابزارهای ضروری وردپرس

اکنون که از Ghost به WordPress منتقل شده اید ، وقت آن است که از افزونه ها و ابزارهای وردپرس برای توسعه وب سایت خود استفاده کنید.

1 WPForms – WPForms بهترین افزونه فرم تماس با وردپرس است. این به شما امکان می دهد بدون نوشتن کد ، به راحتی هر نوع فرم را در وب سایت وردپرس خود ایجاد کنید.

2 همه در یک SEO – AIOSEO جامع ترین افزونه SEO SEO در بازار است. استفاده از آن بسیار آسان است و دارای جادوگر راه اندازی ، ابزار ممیزی SEO ، امتیاز TruSEO برای پست ها و صفحات و سایر ویژگی ها است که به شما کمک می کند ترافیک بیشتری داشته باشید.

3 PushEngage – آیا می خواهید اعلان های فوری برای کاربران در دستگاه های تلفن همراه و رومیزی ارسال کنید؟ PushEngage بهترین سرویس اعلان فشار در بازار است و به شما کمک می کند بازدیدکنندگان وب سایت را بازگردانید ، بازدید صفحه را افزایش دهید و تبدیل را افزایش دهید.

4 MonsterInsights -MonsterInsights به شما کمک می کند تا به راحتی Google Analytics را در وردپرس نصب کنید و گزارش های ترافیک وب سایت را که به راحتی قابل درک است ، درست در داشبورد خود نشان می دهد.

آیا برای توسعه وب سایت جدید وردپرس خود به ابزارها و نکات بیشتری نیاز دارید؟ لیست کامل افزونه های ضروری وردپرس برای انواع وب سایت ها را مشاهده کنید.

امیدواریم این مقاله به شما در انتقال صحیح از Ghost به WordPress کمک کرده باشد. همچنین ممکن است بخواهید چک لیست کارهایی که باید بعد از نصب وردپرس انجام دهیم را مشاهده کنید یا نکات ما در مورد نحوه کسب درآمد آنلاین با وب سایت وردپرس خود را مشاهده کنید.

اگر از این مقاله خوشتان آمد ، لطفاً مشترک ما شوید کانال یوتیوب برای آموزش های ویدئویی وردپرس. همچنین می توانید ما را در توییتر و فیس بوکبه

قدیمی تر

نحوه ایجاد جداگانه RSS برای هر دسته در وردپرس

جدیدتر

نحوه حذف صفحات از نتایج جستجوی وردپرس (مرحله به مرحله)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید فروشگاه
ورود

هنوز حسابی ندارید؟

ایجاد یک حساب کاربری
دسته بندی محصولات
دنبال کردن :