پشتیبانی

حساب کاربری

فروشگاه ما

همکاری با ما

Blog

خانهوردپرسآموزش وردپرسنحوه رفع خطای بحرانی در وردپرس (مرحله به مرحله)
fix-wp-critical-error-og.png

نحوه رفع خطای بحرانی در وردپرس (مرحله به مرحله)

آیا خطای حیاتی را در سایت وردپرس خود مشاهده می کنید؟

وردپرس گاهی اوقات ممکن است به شما پیامی نشان دهد که «یک خطای مهم در این وب سایت وجود دارد. لطفاً صندوق ورودی ایمیل مدیر سایت خود را برای دستورالعمل بررسی کنید. همچنین یک پیوند به اشکال زدایی در راهنمای وردپرس خواهد داشت.

در این راهنما به شما نشان خواهیم داد که چگونه به راحتی خطای بحرانی در وردپرس را برطرف کنید. همچنین در مورد عوامل ایجاد این خطا و نحوه جلوگیری از آن صحبت خواهیم کرد.

رفع گام به گام خطای بحرانی در وردپرس

خطای بحرانی در وردپرس چیست؟

خطای بحرانی در وردپرس خطایی است که وردپرس را از بارگیری تمام اسکریپت هایی که برای درست کار کردن نیاز دارد باز می دارد.

پیش از این، این خطای وردپرس منجر به صفحه سفید مرگ یا پیام خطای مرگبار روی صفحه می شد. اکثر مبتدیان آن را چندان مفید نمی دانستند و برای حل این مشکل به تنهایی تلاش می کردند.

از زمان وردپرس 5.2، کاربران اکنون یک پیام خطای عمومی را مشاهده خواهند کرد ‘یک خطای مهم در این وب سایت رخ داده است. لطفاً صندوق ورودی ایمیل مدیر سایت خود را برای دستورالعمل ها بررسی کنید. با پیوند به راهنمای اشکال زدایی وردپرس.

پیام خطای حیاتی وردپرس

همچنین یک پیام ایمیل به آدرس ایمیل مدیریت سایت وردپرس شما با جزئیات بیشتر در مورد خطا و پیوندی برای دسترسی به داشبورد وردپرس شما در حالت بازیابی ارسال می کند.

چه چیزی باعث خطای بحرانی در وردپرس می شود؟

خطای بحرانی در وردپرس عموماً ناشی از خرابی افزونه، اسکریپت یا کدی است که مانع از عملکرد صحیح وردپرس می شود.

وردپرس نمی تواند بقیه فایل های مورد نیاز خود را بارگیری کند مگر اینکه شما این مشکل را حل کنید.

اگر اخیراً تکه کدهایی را از برخی آموزش ها در وب سایت خود کپی و جایگذاری کرده اید، ممکن است باعث ایجاد خطای بحرانی شود.

همه افزونه های برتر وردپرس به طور کامل تست شده اند، بنابراین کمتر احتمال دارد که به خودی خود باعث خطای مهم شوند. با این حال ، ممکن است درگیری با افزونه وردپرس دیگر یا برخی از کدهای سفارشی باعث بروز خطا شود.

همانطور که گفته شد، بیایید نگاهی بیندازیم که چگونه به راحتی خطای بحرانی در وردپرس را برطرف کرده و وب سایت خود را بازگردانید.

رفع خطای بحرانی در وردپرس (2 روش)

خود پیام خطای بحرانی برای یافتن علت مشکل و رفع آن چندان مفید نیست. خوشبختانه وردپرس همچنین یک ایمیل به آدرس ایمیل مدیر وب سایت شما ارسال می کند.

اکنون، بسیاری از سایت‌های وردپرسی در ارسال ایمیل با مشکل مواجه هستند، بنابراین ممکن است این اعلان ایمیل مهم را دریافت نکنید. اگر شما جزو آن دسته از کاربران هستید ، نگران نباشید. ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه خطای حیاتی را حتی بدون ایمیل برطرف کنید.

از طرف دیگر، اگر اعلان ایمیل مشکل فنی وردپرس را دریافت کرده اید، به شما نشان خواهیم داد که چگونه آن را درک کنید و از آن برای بازگرداندن وب سایت خود استفاده کنید.

به سادگی روی پیوندهای زیر کلیک کنید تا مستقیماً به بخش مورد نیاز خود بروید:

رفع خطای بحرانی با ایمیل اشکال زدایی وردپرس

ابتدا باید به صندوق ورودی آدرس ایمیلی که به عنوان ایمیل مدیریت وردپرس در وب سایت خود استفاده می کنید مراجعه کنید.

مطمئن نیستید از کدام آدرس ایمیل به عنوان ایمیل مدیریت استفاده کرده اید؟ این آدرس ایمیلی است که هنگام نصب وردپرس ارائه می دهید.

اگر از Bluehost استفاده می کنید یا از نصب کننده خودکار وردپرس استفاده می کنید ، آدرس ایمیل سرپرست شما احتمالاً همان آدرسی است که برای حساب میزبانی وردپرس خود استفاده کرده اید.

در صندوق ورودی خود، ایمیلی با موضوع می‌بینید “سایت شما با یک مشکل فنی مواجه است”. در داخل آن، اطلاعات مفید بیشتری در مورد اینکه چه چیزی باعث خطای مهم در وب سایت وردپرس شما شده است، پیدا خواهید کرد.

به عنوان مثال، در اسکرین شات زیر، می بینید که خطای بحرانی ناشی از موضوع وردپرس در سایت آزمایشی ما است.

اعلان ایمیل خطای بحرانی وردپرس

این ایمیل همچنین شامل یک لینک ویژه است که به شما امکان می دهد در حالت بازیابی به وب سایت وردپرس خود وارد شوید تا مشکل را برطرف کرده و بررسی کنید.

در پایین ایمیل، اطلاعات دقیق تری در مورد خطا، از جمله فایل خاص و کدی که باعث ایجاد آن شده است، خواهید دید.

در این مثال زیر، برخی از کدهای خط 614 در فایل functions.php موضوع ما مسئول ایجاد خطا هستند.

جزئیات خطای بحرانی

در اینجا مثال دیگری وجود دارد که جزئیات خطای ناشی از خرابی افزونه وردپرس را نشان می دهد.

خطای ناشی از افزونه وردپرس

اکنون فقط باید روی پیوند حالت بازیابی وردپرس کلیک کنید، که شما را به قسمت مدیریت وردپرس خود می برد.

از شما خواسته می شود برای ادامه وارد شوید.

ورود به حالت بازیابی وردپرس

پس از ورود به سیستم، اعلانی را مشاهده خواهید کرد که به شما در مورد خطای حیاتی، علت بروز خطا و پیوندی به مکانی که می توانید برای رفع آن مراجعه کنید، می بینید.

به عنوان مثال، در اسکرین شات زیر، با پیوند به صفحه افزونه ها، ما را از خطای بحرانی ناشی از افزونه مطلع می کند.

اطلاعات حالت بازیابی

اکنون ، اگر روی پیوند کلیک کنید ، افزونه رفتار نامناسب را به شما نشان می دهد. همچنین دقیقاً به شما نشان می دهد که کدام خط کد باعث ایجاد خطا شده است.

فعلاً می توانید ادامه دهید و افزونه را غیرفعال کنید.

افزونه رفتار نادرست را غیرفعال کنید

سپس می توانید به سادگی یک افزونه جایگزین وردپرس پیدا کنید ، یا ببینید آیا می توانید از توسعه دهندگان افزونه پشتیبانی دریافت کنید.

به طور مشابه ، اگر موضوع مربوط به موضوع شما باشد ، پیوندی به صفحه تم ها مشاهده خواهید کرد. در پایین صفحه، می توانید موضوعی را که باعث این مشکل شده است، مشاهده کنید.

پیام تم شکسته در حالت بازیابی وردپرس

شما می توانید به سادگی قالب وردپرس خود را تغییر دهید، یا تم شکسته را حذف کنید و یک نسخه جدید از همان تم را از منبع رسمی مجددا نصب کنید تا ببینید آیا این موضوع حل می شود یا خیر.

پس از رفع مشکل، می توانید به سادگی ادامه دهید و روی دکمه Exit Recovery Mode در بالا کلیک کنید.

از حالت بازیابی در وردپرس خارج شوید

در بیشتر موارد، وب سایت وردپرس شما اکنون به طور معمول شروع به کار می کند.

با این حال، اگر همچنان خطای بحرانی را در وردپرس مشاهده می کنید، می توانید مراحل عیب یابی را در مرحله بعد امتحان کنید.

رفع خطای بحرانی در وردپرس به صورت دستی

اگر ایمیل اعلان مشکل مهم وردپرس را دریافت نکرده اید، در اینجا نحوه عیب یابی و رفع خطای مهم در وردپرس آورده شده است.

اگر خطا ناشی از اقدام اخیری است که انجام داده‌اید، می‌توانید به سادگی آن اقدام را برای رفع مشکل لغو کنید.

به عنوان مثال، اگر افزونه جدیدی را نصب کرده اید و فعال کردن آن باعث خطای بحرانی شده است، باید آن افزونه را غیرفعال کنید (در مرحله اول به شما نشان خواهیم داد که چگونه این کار را انجام دهید).

از طرف دیگر، اگر مطمئن نیستید، می توانید به سادگی این مراحل را دنبال کنید.

1. همه افزونه های وردپرس را غیرفعال کنید

ساده ترین راه برای غیرفعال کردن پلاگین وردپرس معیوب، غیرفعال کردن آن است. با این حال ، به دلیل خطای مهم ، شما به قسمت مدیریت دسترسی ندارید و نمی دانید کدام افزونه را غیرفعال کنید.

برای رفع این مشکل، تمام افزونه های وردپرس را غیرفعال می کنیم. نگران نباشید، پس از دسترسی به بخش مدیریت وردپرس خود به راحتی می توانید آنها را دوباره فعال کنید.

به سادگی با استفاده از یک سرویس گیرنده FTP یا برنامه File Manager در کنترل پنل میزبانی وردپرس خود به وب سایت وردپرس خود متصل شوید.

پس از اتصال، باید به مسیر بروید /wp-content/ پوشه

تغییر نام پوشه افزونه ها

در داخل پوشه wp-content، پوشه ای به نام “plugins” را مشاهده خواهید کرد. باید روی آن راست کلیک کرده و سپس گزینه “Rename” را انتخاب کنید.

بعد ، نام پوشه افزونه ها را به هر چیزی که دوست دارید تغییر دهید. در مثال ما، آن را ‘plugins.deactivate’ می نامیم.

نام پوشه افزونه ها تغییر یافت

پس از انجام این کار ، همه افزونه های شما غیرفعال می شوند.

اساسا وردپرس به دنبال پوشه افزونه ها می گردد تا افزونه های فعال شده را در وب سایت شما بارگذاری کند. هنگامی که نمی تواند پوشه پلاگین ها را پیدا کند، به سادگی نمی تواند افزونه ها را فعال کند و به طور خودکار آنها را غیرفعال می کند.

اکنون می توانید از وب سایت خود بازدید کنید تا ببینید آیا پیام خطای مهم ناپدید شده است یا خیر.

مهم: چه مشکل خطای بحرانی حل شود یا نه، فراموش نکنید که نام پوشه plugins.deactivated را به “plugins” تغییر دهید. سپس وردپرس پوشه را تشخیص می‌دهد و شما می‌توانید آن‌ها را یکی یکی از داشبورد وردپرس دوباره فعال کنید تا بتوانید تشخیص دهید کدام یک باعث خطای بحرانی شده است.

2. به طرح زمینه پیش فرض بروید

مرحله بعدی در عیب یابی خطای بحرانی این است که قالب وردپرس خود را به یک تم پیش فرض تغییر دهید. این مشکل خطای حیاتی را در صورتی که توسط کدی در قالب فعلی وردپرس شما ایجاد شده باشد برطرف می کند.

به سادگی به فهرست موضوعات WordPress.org بروید و یک کپی جدید از قالب وردپرس TwentyTwenty یا Twenty Twenty-One دانلود کنید.

دانلود قالب پیش فرض وردپرس

در مرحله بعد، باید فایل تم را از حالت فشرده در رایانه خود خارج کنید. با این کار یک پوشه با نام تم در رایانه شما ایجاد می شود.

پوشه تم از حالت فشرده خارج شد

اکنون باید با استفاده از یک سرویس گیرنده FTP یا برنامه مدیریت فایل در کنترل پنل هاست خود به سایت وردپرس خود متصل شوید. پس از اتصال، به پوشه /wp-content/themes بروید و لیستی از تمام تم های نصب شده در وب سایت خود را مشاهده خواهید کرد.

تم ها را به عنوان پشتیبان دانلود کنید

ادامه دهید و همه آنها را به عنوان پشتیبان در رایانه خود دانلود کنید. پس از آن، شما باید تمام پوشه های تم را از وب سایت خود حذف کنید.

همه موضوعات را از وب سایت خود حذف کنید

سایت وردپرس شما اکنون هیچ تمی نصب نشده است. برای رفع این مشکل، ادامه دهید و پوشه تم پیش‌فرض را که قبلا دانلود کرده‌اید آپلود کنید.

قالب پیش فرض وردپرس را آپلود کنید

پس از اتمام کار ، می توانید از وب سایت خود بازدید کنید.

اگر خطای مهم ناشی از قالب وردپرس شما باشد، اکنون باید ناپدید شود و شما می توانید به وب سایت خود دسترسی پیدا کنید.

3. وردپرس را دوباره نصب کنید

یک فایل اصلی یا بدافزار وردپرس خراب نیز می تواند باعث ایجاد خطای مهم در وردپرس شود. ساده ترین راه برای رفع این مشکل نصب مجدد وردپرس است.

به سادگی به WordPress.org بروید و یک نسخه جدید از وردپرس را در رایانه خود بارگیری کنید. پس از دانلود فایل، باید آن را از حالت فشرده در کامپیوتر خود خارج کنید. با این کار یک پوشه به نام “وردپرس” ایجاد می شود که حاوی تمام فایل های مورد نیاز برای نصب مجدد است.

فایل های وردپرس را در رایانه خود استخراج کنید

در مرحله بعد ، باید با استفاده از یک سرویس گیرنده FTP یا برنامه مدیریت فایل در کنترل پنل میزبانی خود ، به سایت وردپرس خود متصل شوید.

پس از اتصال، باید به پوشه ریشه وب سایت خود بروید. پوشه root پوشه ای است که شامل پوشه های wp-admin، wp-content، wp-includes و wp-admin داخل آن است.

فایل های وردپرس را از کامپیوتر خود آپلود کنید

حالا فایل های داخل را انتخاب کنید wordpress روی رایانه خود پوشه کنید و آنها را در وب سایت خود آپلود کنید. کلاینت FTP شما از شما می پرسد که آیا می خواهید این فایل ها را بازنویسی کنید یا از آنها رد شوید. باید «بازنویسی» را انتخاب کنید و کادر کنار گزینه «همیشه از این عمل استفاده شود» را علامت بزنید.

بازنویسی فایل های وردپرس

برای ادامه روی دکمه OK کلیک کنید. کلاینت FTP شما اکنون تمام فایل های اصلی وردپرس شما را با کپی های تازه از رایانه شما جایگزین می کند.

پس از اتمام کار ، می توانید از وب سایت خود دیدن کنید تا ببینید آیا این خطا برطرف شده است یا خیر.

اگر بحرانی ناشی از یک فایل اصلی یا بدافزار خراب وردپرس باشد، خطا باید اکنون ناپدید شود.

امیدواریم این مقاله به شما در عیب یابی و رفع خطای بحرانی در وردپرس کمک کرده باشد. همچنین ممکن است بخواهید راهنمای ما در مورد نحوه دریافت گواهینامه SSL رایگان برای سایت وردپرس خود یا مقایسه تخصصی ما از بهترین خدمات تلفن تجاری برای مشاغل کوچک را ببینید.

اگر این مقاله را دوست داشتید، لطفا در ما مشترک شوید کانال یوتیوب برای آموزش های ویدئویی وردپرس. شما همچنین می توانید ما را در توییتر و فیس بوک.

پست نحوه رفع خطای بحرانی در وردپرس (گام به گام) اولین بار در WPBeginner پدیدار شد.

قدیمی تر

نحوه ایجاد وفاداری مشتری در وردپرس با Gamification

جدیدتر

نحوه اضافه کردن طرح دستور العمل مناسب سئو در وردپرس (روش آسان)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید فروشگاه
ورود

هنوز حسابی ندارید؟

ایجاد یک حساب کاربری
دسته بندی محصولات
دنبال کردن :