پشتیبانی

حساب کاربری

فروشگاه ما

همکاری با ما

Blog

خانهوردپرسآموزش وردپرسنحوه ایجاد جداگانه RSS برای هر دسته در وردپرس
make-separate-rss-feed-for-each-category-og.png

نحوه ایجاد جداگانه RSS برای هر دسته در وردپرس

آیا می خواهید برای هر دسته در وردپرس یک خوراک RSS جداگانه ایجاد کنید؟

دسته بندی ها به شما این امکان را می دهند که مطالب خود را به راحتی در بخش های اصلی طبقه بندی کنید. افزودن فیدهای RSS دسته می تواند به کاربران شما کمک کند تا در مناطق خاصی از وب سایت شما که به آنها علاقه دارند مشترک شوند.

در این مقاله ، ما به شما نشان می دهیم که چگونه به راحتی یک RSS جداگانه برای هر دسته در وردپرس ایجاد کنید. ما همچنین در مورد نحوه استفاده م effectivelyثر از آنها برای توسعه وب سایت خود صحبت خواهیم کرد.

ایجاد فیدهای RSS برای دسته بندی ها در وردپرس

مکان یابی خوراک RSS برای دسته بندی ها در وردپرس

دسته بندی ها و برچسب ها دو طبقه بندی اصلی پیش فرض در وردپرس هستند. آنها به شما امکان می دهند مطالب خود را به راحتی مرتب کرده و در موضوعات و موضوعات مختلف سازماندهی کنید.

به طور پیش فرض ، هر دسته در وب سایت وردپرس شما خوراک RSS مخصوص خود را دارد. شما می توانید این خوراک RSS را با افزودن “خوراک” در انتهای URL صفحه دسته بندی کنید.

به عنوان مثال ، اگر دسته ای به نام “اخبار” با URL مانند این داشتید:

https://example.com/category/news/

سپس فید RSS آن در آدرس زیر قرار می گیرد:

https://example.com/category/news/feed/

نکته: می توانید با مراجعه به آدرس URL دسته بندی خود را پیدا کنید نوشته ها »دسته بندی ها صفحه را کلیک کرده و روی پیوند مشاهده در زیر یک دسته کلیک کنید.

مشاهده نشانی وب دسته

پیوندهای خوراک RSS دسته بندی خود را در وردپرس نمایش دهید

اکنون که آدرس های خوراک RSS را برای دسته های خود قرار داده اید ، بیایید نگاهی به برخی از روش هایی که می توانید آنها را با بازدیدکنندگان در وب سایت وردپرس خود به اشتراک بگذارید ، بیاندازیم.

1. افزودن پیوندها به دسته RSS Feeds در وردپرس

ساده ترین راه برای اشاره کاربران به یک منبع RSS دسته ، افزودن پیوند به فید دسته است.

به سادگی می توانید یک پست یا صفحه را ویرایش کنید و یک پیوند متنی ساده در هر کجا که می خواهید اضافه کنید.

افزودن پیوند به یک منبع RSS در وردپرس به صورت دستی

می توانید از این روش برای ایجاد فهرستی از پیوندها به همه فیدهای RSS دسته بندی خود استفاده کنید.

با این حال ، اگر در آینده دسته هایی را اضافه ، حذف یا ادغام کنید ، باید آن لیست را به صورت دستی به روز کنید.

آیا خوب نیست اگر بتوانید لیستی پویا از RSS feeds های دسته بندی را که به طور خودکار به روز می شوند ، نشان دهید؟ در ادامه نحوه انجام این کار را به شما نشان خواهیم داد.

2. به صورت دستی لیستی از فیدهای دسته بندی را نمایش دهید

این روش بعدی به شما امکان می دهد لیستی از دسته ها را با پیوندهایی به خوراک RSS مخصوص دسته بندی نمایش دهید. از همه بهتر این است که اگر دسته ای را در سایت خود اضافه یا حذف کنید به طور خودکار به روز می شود.

برای این روش ، باید مقداری کد سفارشی به وب سایت وردپرس خود اضافه کنید. اگر قبلاً این کار را نکرده اید ، به راهنمای ما در مورد نحوه اضافه کردن قطعات کد سفارشی در وردپرس نگاه کنید.

ابتدا باید تصویری را پیدا کنید که می خواهید از آن به عنوان نماد خوراک RSS استفاده کنید. برای این آموزش ، ما از نماد خوراک RSS با ابعاد 32 × 32 پیکسل استفاده می کنیم.

پس از آن ، باید آن تصویر را در وب سایت خود بارگذاری کنید. به سادگی به رسانه »افزودن جدید برای بارگذاری تصویر خود و سپس روی دکمه “کپی URL در کلیپ بورد” کلیک کنید.

آدرس تصویر فید را کپی کنید

حالا این URL تصویر را در یک ویرایشگر متنی ساده مانند Notepad یا TextEdit بچسبانید. در مرحله بعد به آن نیاز خواهید داشت.

پس از آن ، باید کد زیر را در فایل functions.php تم خود یا یک افزونه مخصوص سایت بچسبانید.


function wpbeginner_cat_feed_list() { 
$string .= '<ul>'; 
$string .= wp_list_categories( array(
    'orderby'  => 'name',
    'show_count' => true,
    'feed_image' => '/path/to/feed-image.png'
    'echo' =>
  ) );   
$string .= '</ul>'; 
return $string; 
}
$add_shortcode('wpb-cat-feeds', 'wpbeginner_cat_feed_list' );

باید URL تصویر نماد فید را که قبلاً کپی کرده اید جایگزین ‘/path/to/feed-image.png’ کنید.

حالا می توانید از [wpb-cat-feeds] کد کوتاه در هر نقطه از وب سایت وردپرس شما برای نمایش لیست دسته ها با نماد خوراک RSS در کنار هر دسته.

لیست دسته ها با نماد اشتراک فید RSS

3. نمایش گزینه اشتراک RSS Feed در صفحات دسته (پیشرفته)

به طور معمول ، صفحات بایگانی دسته وردپرس گزینه ای برای اشتراک ندارند. با افزودن پیوندی به اشتراک فید RSS در هر صفحه دسته بندی ، می توانید آن را به راحتی تغییر دهید.

برای انجام این کار ، باید فایلهای قالب وردپرس خود را تغییر دهید. کافی است کد زیر را به قالب category.php یا archive.php در قالب وردپرس خود اضافه کنید.


<?php 		
if ( is_category() ) { 
$category = get_category( get_query_var('cat') );
if ( ! empty( $category ) )
echo '<div class="category-feed"><p><a href="' . get_category_feed_link( $category->cat_ID ) . '" title="Subscribe to this category" rel="nofollow">Subscribe</a></p></div>';
}
?>

پس از ذخیره تغییرات خود ، می توانید از هر صفحه دسته ای دیدن کنید تا پیوند اشتراک را در عمل مشاهده کنید.

پیوند اشتراک RSS در صفحه دسته بندی

نکته: برای یافتن فایل مورد نظر برای ویرایش در قالب وردپرس به کمک نیاز دارید؟ برای فهمیدن این امر ، مبتدیان ورق تقلب سلسله مراتب قالب وردپرس ما را مشاهده کنید.

نحوه استفاده از رده RSS در وردپرس

فیدهای RSS دسته بندی به کاربران شما امکان می دهد فقط در مناطقی که بیشترین علاقه را به آنها دارند مشترک شوند.

به عنوان مثال ، اگر وبلاگ خبری فناوری دارید ، کاربران شما می توانند انتخاب کنند که فقط در اخبار مربوط به دستگاه هایی که استفاده می کنند مشترک شوند.

با این حال ، یک خوراک RSS ساده بدون خواننده خوراک قابل خواندن نیست. و امروزه ، اکثر کاربران برای اشتراک در وب سایت های مورد علاقه خود از فید خوان استفاده نمی کنند.

اینجاست که مشکل می شود. اگر کاربران شما از خوانندگان فید استفاده نمی کنند ، چگونه از فیدهای RSS دسته بندی خود استفاده می کنید؟

خوشبختانه می توانید از فیدهای دسته بندی خود برای ارائه محتوا به کاربران خود در هر کجا که می خواهید استفاده کنید.

به عنوان مثال ، می توانید از کاربران بخواهید که در خبرنامه ایمیل شما ثبت نام کنند و این امکان را دارد که فقط برای دسته بندی های خاص به روز شود.

با یک سرویس بازاریابی ایمیلی مانند Constant Contact ، Sendinblue و دیگران ، می توانید به راحتی یک خبرنامه خودکار RSS به ایمیل را فقط برای دسته های خاصی تنظیم کنید. راهنمای ما را در مورد نحوه اطلاع رسانی مشترکین از پست های جدید برای دستورالعمل های گام به گام مشاهده کنید.

به طور مشابه ، همچنین می توانید به کاربران اجازه دهید با استفاده از هشدارهای فوری برای هر دسته دریافت کنند PushEngageبه این بهترین سرویس اطلاع رسانی فشار در بازار است و به شما امکان می دهد پیامها را مستقیماً به دستگاه کاربران خود (دسکتاپ و همچنین تلفن های همراه) ارسال کنید.

PushEngage به شما امکان می دهد اعلان های فشار خودکار را با استفاده از خوراک RSS تنظیم کنید. شما به سادگی می توانید URL خوراک RSS دسته خود را وارد کنید و هر زمان که پست جدیدی در آن دسته منتشر شود ، یک اعلان فشار خارج می شود.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کرده باشد تا نحوه ایجاد RSS جداگانه برای هر دسته در وردپرس را بیاموزید. همچنین ممکن است بخواهید این نکات آسان را برای افزایش بازدید وبلاگ خود ببینید یا به مقایسه ما با بهترین نرم افزار چت زنده برای مشاغل کوچک نگاهی بیندازید.

اگر از این مقاله خوشتان آمد ، لطفاً مشترک ما شوید کانال یوتیوب برای آموزش های ویدئویی وردپرس. همچنین می توانید ما را در توییتر و فیس بوکبه

قدیمی تر

چگونه به صورت خودکار پست های جدید را در وردپرس توییت کنیم

جدیدتر

نحوه صحیح انتقال از شبح به وردپرس (ابزار رایگان)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید فروشگاه
ورود

هنوز حسابی ندارید؟

ایجاد یک حساب کاربری
دسته بندی محصولات
دنبال کردن :