سئو در مقابل گوگل ادوردز – بازاریابی آنلاین

بنابراین شما به تازگی وب سایت جدید شگفت انگیز خود را طراحی کرده اید. حالا چی؟ چگونه بازار/مخاطبان هدف خود را برای کشف خانه جدید کسب و کار آنلاین خود جذب می کنید؟ جواب؟ بازاریابی آنلاین.

بازاریابی آنلاین که به عنوان بازاریابی اینترنتی نیز شناخته می شود، هنر استفاده از تکنیک ها و روش های مختلف برای تبلیغ و فروش محصولات یا خدمات از طریق اینترنت است. این تکنیک ها و روش ها را می توان به موارد زیر دسته بندی کرد: بازاریابی ایمیلی، بازاریابی یوتیوب، وبلاگ نویسی، بازاریابی رسانه های اجتماعی، بازاریابی وابسته و موارد دیگر.

با این حال، امروز می‌خواهم روی یک دسته اصلی از بازاریابی آنلاین تمرکز کنم، نتایج موتورهای جستجو. نتایج موتورهای جستجو به دو زیر گروه تقسیم می شود – SEO (بهینه سازی موتور جستجو) و پرداخت به ازای کلیک (تبلیغات پولی). به طور خاص تر، من می خواهم روی Google AdWords تمرکز کنم.

سئو (بهینه سازی موتور جستجو)

سئو یک روش طبیعی/ارگانیک برای نمایش وب سایت شما در نتایج برتر در موتورهای جستجو مانند گوگل، بینگ و یاهو است. این نوع بازاریابی آنلاین نیاز به نگهداری دارد و باید در طول زمان حفظ شود تا از سازگاری نتایج اطمینان حاصل شود. سئو نتایج جستجوی ارگانیک را ارائه می دهد.

سئو یک راه عالی برای ایجاد آگاهی از برند و تصویر ماندگار شرکت در اینترنت است.

مفهوم سئو ساده است – وب سایت خود را بهینه کنید تا “جستجو پسند” باشد، با این حال اجرای این کار دشوار و وقت گیر است. سئو یک ابزار بازاریابی آنلاین نیست که بتوانید از آن برای تبلیغ کسب و کار خود استفاده کنید، بلکه یک سرمایه گذاری بلند مدت است. بازگشت سرمایه سئو عالی است و نمی توان آن را با هیچ بازاریابی دیگری مقایسه کرد، زیرا همه اینها به میزان رقابتی بودن بازار تخصصی شما در زمینه سئو و البته خوب بودن تیم متخصصان سئو شما بستگی دارد.

مطلب پیشنهادی  6 راه برای اینکه روابط عمومی آنلاین شما به سئو کمک کند

استخدام یک شرکت سئوی مناسب ضروری است. در این مرحله عجله نکنید، در صورت انجام، می توانید وب سایت خود را ممنوع کرده و در لیست سیاه موتورهای جستجو قرار دهید یا می توانید بهترین بازاریابی آنلاین را در آنجا داشته باشید. همانطور که در بالا ذکر شد، سئو یک سرمایه گذاری بلندمدت است، به این معنی که هر شرکت طراحی وب سایت/سئو در خارج از کشور که نتایج صفحه اول گوگل را با X مقدار پول وعده می دهد، پول شما را برای ترفندهای ارزان یا غیرقانونی هدر می دهد. این ترفندها معمولاً برای یک یا دو هفته کار می کنند، اما زمانی که گوگل، بینگ یا یاهو متوجه این ترفندها شوند (و متوجه خواهند شد)، وب سایت و نام دامنه شما در لیست سیاه قرار می گیرد و از نتایج جستجو حذف می شود. سئو یک سرویس ارزان نیست، ساعت ها کار دشواری را می طلبد. شرکت های بازاریابی آنلاین با کیفیت می دانند سئوی آنها چقدر ارزش دارد.

گوگل ادوردز (تبلیغات پرداخت به ازای کلیک)

تبلیغات پرداخت به ازای کلیک، که به عنوان PPC نیز شناخته می‌شود، روشی برای به دست آوردن نتایج صفحه اول / برتر موتور جستجو با پرداخت X مقدار پول برای آن صفحه اول / موقعیت برتر است. گوگل ادوردز سیستمی دارد که به کاربران اجازه می دهد برای یک کلمه کلیدی خاص پیشنهاد دهند تا در نتایج برتر قرار بگیرند. به عنوان مثال، اگر کسب و کار شما خودروهای دست دوم را می فروشد، برای کلمات کلیدی مانند “ماشین های دست دوم”، “خودروهای دست دوم” و غیره پیشنهاد می دهید، و زمانی که شخصی در گوگل تایپ می کند “ماشین های دست دوم”، وب سایت شما در بالای صفحه نمایش داده می شود. از نتایج جستجو این شکل از بازاریابی آنلاین در صورت استفاده صحیح می تواند بسیار موثر باشد و ROI را می توان بسیار دقیق اندازه گیری کرد.

مطلب پیشنهادی  سئو - سئو چیست؟

اگرچه گوگل ادوردز یک ابزار بازاریابی آنلاین ساده و آسان به نظر می رسد، اما باید توسط یک متخصص انجام شود. افراد بیشماری هزاران رند را با افزودن 0 اضافی به چند کلمه کلیدی افزایش داده اند یا با هدف قرار دادن گروه های جستجوی اشتباه پول خود را هدر داده اند. اجرای یک کمپین موفق گوگل ادوردز نیز یک فرآیند بسیار دشوار و زمان بر است، با این حال برخلاف سئو، گوگل ادوردز به شما نتیجه فوری می دهد. جذب یک شرکت بازاریابی آنلاین حرفه ای برای اجرای کمپین گوگل ادوردز شما، ROI شما را بهینه می کند و اطمینان حاصل می کند که تبلیغات موتور جستجوی شما صحیح و حرفه ای هستند.

نتیجه گیری بازاریابی آنلاین

سئو و گوگل ادوردز هر دو مزایا و معایب خود را دارند. انتخاب یکی از دیگری کاملاً به شرایط تجارت بستگی دارد. با این حال، انتخاب هر دو همیشه یک تصمیم خوب خواهد بود. اجرای کمپین گوگل ادوردز در حین انجام سئو در وب سایت شما، بهترین راه حل بازاریابی آنلاین است. این تضمین می‌کند که نتایج و ترافیک بی‌درنگ به وب‌سایت خود را از Google AdWords دریافت می‌کنید، اما کیفیت سئوی خود را نیز افزایش می‌دهد زیرا موتورهای جستجو می‌خواهند وب‌سایت‌هایی را معرفی کنند که ترافیک زیادی دریافت می‌کنند.

آیا می خواهید کمپین بازاریابی آنلاین خود را راه اندازی کنید؟ با Oneclickhere تماس بگیرید برای مشاوره غیر تعهدی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن