پشتیبانی

حساب کاربری

فروشگاه ما

همکاری با ما

Blog

خانهآموزش هاراهنمای کامل و یادگیری وردپرس برای ساخت وب سایت وردپرس
2swppost

راهنمای کامل و یادگیری وردپرس برای ساخت وب سایت وردپرس

راهنمای کامل یادگیری وردپرس

یادگیری وردپرس برای یک برنامه نویس بی تجربه می تواند راه بسیار طولانی باشد. این راهنما می تواند به شما کمک کند تا از برنامه نویسی بی سواد به یک چهار میلیاردر برنامه نویسی آزاد تبدیل شوید. این به عنوان یک نمای کلی از مراحل مورد نیاز برای تبدیل شدن به یک توسعه دهنده شایسته وردپرس است. این راهنما می تواند به افراد با تجربه و بی تجربه کمک کند تا سر خود را در وردپرس بپیچند.

یادگیری وردپرس

افسانه ها را باور نکنید

هنگام یادگیری هر زمینه ای در برنامه نویسی (بله، باید یاد بگیرید)، افسانه های زیادی وجود دارد که به آن پیوست می شود. بسیاری از آن تبلیغات تبلیغاتی ناشی از مقالات طعمه کلیکی است که افراد نادان را طعمه خود می کند. بنابراین من فقط می خواهم سه افسانه ای که امروز می بینم را بیان کنم:

 • نه، شما نمی توانید برنامه نویسی را در 24 ساعت یاد بگیرید. یا یک هفته یا یک ماه برای یادگیری کل دنیای برنامه نویسی باید ابتدا موجودی جاودانه با یک برنامه زمان بندی مشخص شوید. شما می توانید برخی از اصول اولیه را در 24 ساعت بیاموزید، اما هرگز در واقع یادگیری مهارت های برنامه نویسی جدید تمام نمی شود (مگر اینکه تنبل باشید).
 • در طرف مقابل این مقیاس افسانه ای وجود دارد که می گوید شما باید نابغه ای باشید که دارای قدرت های باورنکردنی ریاضی است. چیزی بیشتر از حقیقت وجود ندارد. از مقدار کله سیب زمینی که باید در این زمینه با آنها برخورد کرد و اینکه چقدر از ریاضیات واقعی استفاده خواهید کرد شگفت زده خواهید شد.
 • شاید مورد علاقه من: وقتی ابزارهایی برای ساخت وب سایت وجود دارد، یادگیری برنامه نویسی هیچ فایده ای ندارد. این تشدید کننده ترین است زیرا توضیح آن سخت ترین است. اما به طور خلاصه، این سوال را مطرح کنید “اگر من یک قالب وردپرس دارم، چرا باید کدنویسی را یاد بگیرم؟” را می توان با این سوال پاسخ داد که اگر برنامه نویسی وجود نداشت، مضامین از کجا می آمدند. ابزارهای توسعه وب نیز همینطور. هیچ ابزاری در سیاره زمین وجود ندارد که بتواند ابزارهای بیشتری بنویسد، به جز برنامه نویسان. همچنین هر ابزاری که وجود داشته باشد یا وجود داشته باشد با محدودیت های شدید همراه است. اما این موضوع طولانی تر است.

بله، شما باید اصول برنامه نویسی را یاد بگیرید

یک بار دیگر فریاد می زنید “چرا باید برنامه نویسی یاد بگیرم؟ آموزش وردپرس آن است!”. من فکر می کنم هرچه بیشتر در مورد وردپرس بیاموزید، بیشتر متوجه خواهید شد که چقدر محدود است.

این راز است. وردپرس یک پلتفرم است، نه یک ابزار توسعه وب. به این معنی که بسیاری از کارهای سنگین هنوز نیاز دارند که مغز خود را کمی منعطف کنید و برنامه ریزی کنید. اگر از قبل نحوه برنامه نویسی را یاد نگیرید، ممکن است با آنها مواجه شوید:

 • تم من عالیه! اما من از سبک ویجت ها در فوتر متنفرم.
 • من می خواهم یک سایت عضویت بسازم و به قابلیت x نیاز دارم، اما هیچ افزونه ای وجود ندارد.
 • من می خواهم یک سایت عضویت بسازم، اما افزونه های من در تضاد هستند.
 • به نظر می رسد تمی که من خریدم مشکل بزرگی دارد و من صادقانه فکر می کنم که توسعه دهنده تم مرده است.

اگر برنامه نویسی را بلد نبودید در این مواقع چه می کردید؟

حالا لطفا اصول برنامه نویسی را یاد بگیرید

قبل از اینکه مسیر خود را برای یادگیری HTML و CSS شروع کنید، باید کمی وقت بگذارید و استراحت کنید، تا بتوانم برنامه درسی مطالعه را به سرتان بیاورم.

چیزهایی که قبل از بازگشت باید یاد بگیرید موارد زیر است:

 • HTML: بلوک های سازنده قسمت جلویی وب سایت شما (نمایشگر). توصیه شخصی: اشتباهات رایج را می توان با درک محکم عناصر درون خطی، درون خطی بلوک و سطح بلوک، و همچنین درک دقیق موقعیت نسبی در مقابل مطلق، درمان کرد.
 • CSS: این سس مخفی برای وب سایت شما است. تصور کنید که HTML شما یک شبکه رنگ بر اساس اعداد است و CSS رنگ است. هر وب سایتی از CSS استفاده می کند.
 • PHP: این جعبه سیاه وب سایت است. هیچکس جز تو نمیبینه این چیزی است که در واقع همه عملکردها را ایجاد می کند، تمام تفکرات را انجام می دهد و محتوای وب سایت شما را ارائه می دهد. این همان چیزی است که “برنامه نویسی” واقعی است. یاد بگیر.
 • MySQL: پایگاه های داده جایی هستند که همه چیز در وب سایت شما ذخیره می شود. شما باید یاد بگیرید که چگونه با PHP به طور ایمن با پایگاه داده تعامل داشته باشید. جست و جوی پرس و جوهای پارامتری شده را جستجو کنید.

وقتی از همه اینها برگشتی می‌توانیم شروع به بررسی اصول اولیه وردپرس کنیم. چیزی اختیاری برای یادگیری جاوا اسکریپت است. این چیزی است که برای انیمیشن ها یا حتی ارائه محتوا به کاربر بدون نیاز به تجدید صفحه بسیار عالی است. همچنین ممکن است زمانی پیش بیاید که باید برخی از جاوا اسکریپت ایجاد شده توسط توسعه دهنده دیگری را اصلاح یا به روز کنید.

وردپرس

راه اندازی وردپرس

چند راه برای نصب وردپرس در وب سایت شما وجود دارد. ساده ترین کار از طریق حساب سی پنل شماست. معمولاً برنامه ای در سی پنل شما وجود دارد که وردپرس را برای شما نصب می کند. به عنوان مثال، QuickInstall یک نصب با یک کلیک برای وردپرس دارد. راه دیگر این است که فایل های منبع وردپرس را دانلود کرده و از طریق FTP روی سرور خود آپلود کنید.

پس از نصب وردپرس، می خواهید وارد سایت وردپرس خود شوید تا موارد را تنظیم کنید. راهنماهای زیادی برای راه اندازی سایت وردپرس شما از طریق Backend وجود دارد، اما اصولی که باید یاد بگیرید موارد زیر است:

 • نصب تم سایت خود: حتی اگر قصد دارید تم شخصی خود را بسازید، بهتر است تم شخص دیگری را بر اساس کار خود تنظیم کنید. این به عنوان یک نقطه پرش عالی برای وب سایت شما عمل می کند.
 • با افزونه ها آشنا شوید: نصب آن ها آسان است و بیشتر عملکرد وب سایت شما را فراهم می کند.
 • منوها: یاد بگیرید که کجا هستند و چگونه آنها را تنظیم کنید. می توانید منوهایی ایجاد کنید که در هر قسمت از وب سایت شما قابل استفاده باشد.
 • ابزارک ها: ویجت ها را نباید با افزونه ها اشتباه گرفت. ویجت ها عناصر رابط کاربری هستند (مانند فید توییتر)، در حالی که افزونه ها گروه هایی از فایل ها هستند که به طور بالقوه می توانند تغییرات گسترده ای در عملکرد سایت شما ایجاد کنند.
 • تفاوت بین صفحات و پست ها را بیاموزید. این چیزها اهداف بسیار متمایز و جداگانه ای دارند.

این به شما مهمات کافی برای راه اندازی یک وب سایت اولیه می دهد. با این حال، اگر چیزی کمی ساده تر می خواهید، باید ادامه دهید.

چگونه محتوا به کاربر تحویل داده می شود؟

دانستن اینکه وردپرس چگونه محتوای شما را می گیرد و به کاربر نهایی ارائه می دهد مفید است.

اگر php را یاد گرفته باشید، احتمالاً می دانید که چگونه یک وب سایت به کاربر ارائه می شود. اگر نه و تا اینجا پیش رفتی، انسان شرم آور هستی و مستحق مرگ هزار بریدگی هستی. احمقانه به نظر می رسد، اما دانستن اینکه مرورگر چگونه داده ها را تفسیر می کند، و هدف PHP از پر کردن محتوا، نحوه کامپایل وب سایت و غیره بسیار مفید است.

تم ها روشی را تعریف می کنند که وردپرس محتوا را به کاربر ارائه می دهد. آنها این کار را با فایل‌های php انجام می‌دهند که به عنوان الگوهایی برای نمایش بخش‌های خاصی از وب‌سایت شما، مانند صفحه پست وبلاگ یا هدر، عمل می‌کنند. آنها همچنین شامل فایل های CSS و php هستند و حتی می توانند عملکردی را برای یک وب سایت فراهم کنند.

من به شدت پیشنهاد می کنم آنچه را که باید در تم های خود ارائه دهید یاد بگیرید. همچنین قوانین خاصی وجود دارد که اگر وردپرس قصد دارد موضوع شما را بشناسد باید از آنها پیروی کنید. با این حال، بخش های اصلی عبارتند از: هدر، صفحه فهرست، نوار کناری، پاورقی، functions.php و شیوه نامه.

یکی دیگر از مواردی که ممکن است با آن روبرو شوید، الگوهای صفحه هستند. قالب های صفحه به سادگی روش های مختلفی برای نمایش هر صفحه سایت هستند. اگر هیچ ایده‌ای ندارید که در مورد چه چیزی صحبت می‌کنم، «الگوی صفحه» را جستجو کنید، در واقع، به هر حال این کار را انجام دهید.

همچنین با انواع پست آشنا شوید. همه چیز در وب سایت شما یک نوع پست است، چه صفحات، پست یا پیوست باشند. قالب صفحه، الگویی برای یک نوع پست خاص است. یادگیری در مورد انواع پست ممکن است بسیاری از سردرگمی ها را از بین ببرد.

لیستی از همه متغیرهای جهانی که وردپرس ارائه می دهد وجود دارد، از محتوایی که به کاربران ارائه می دهید تا اطلاعات مربوط به خود بازدیدکنندگان. به خاطر سپردن این موارد به خود زحمت ندهید، فقط در حین رفتن به آنها مراجعه کنید و با نوع متغیرهای جهانی که وردپرس در اختیار شما قرار می دهد آشنا باشید. اگر آنها را پیدا نکردید، ممکن است مجبور شوید عملکرد را در خود اضافه کنید، چه به صورت یک افزونه یا به سادگی در فایل function.php. متغیرهای جهانی در توسعه وردپرس ضروری هستند.

پلاگین ها

افزونه ها به شما این امکان را می دهند که قابلیت هایی را به وب سایت خود یا دیگران اضافه کنید. در واقع یک بازار افزونه بزرگ برای وردپرس وجود دارد. این یک راه عالی برای به دست آوردن مقدار زیادی کوکائین و به دست آوردن تعدادی نماینده در جامعه برنامه نویسی است.

اساساً پلاگین ها گروهی از فایل ها هستند که عملکردی را به وب سایت ها تغییر می دهند یا به آنها اضافه می کنند. با این حال، قوانین خاصی برای تنظیم فایل های خود به گونه ای وجود دارد که وردپرس آنها را بخواند.

همچنین مهم است که یاد بگیرید چه زمانی چیزهایی را به functions.php در مقابل ایجاد یک افزونه اضافه کنید.

قلاب ها: اقدامات و فیلترها

Hooks به شما این امکان را می دهد که یکی از توابع خود را به وردپرس “قلاب” کنید تا در زمان خاصی اجرا شود. اگر از قلاب استفاده نکنید، بسیاری از انواع عملکرد ممکن نخواهد بود. وقتی می گویم یاد گرفتن اینها و نحوه استفاده از آنها زندگی شما را نجات می دهد و دنیایی از امکانات را آزاد می کند، به من اعتماد کنید.

مطمئن شوید که تفاوت بین این دو و نحوه استفاده از آنها را یاد گرفته اید. این دانش به شما این امکان را می دهد که عملکرد وردپرس را به شدت تغییر دهید و درهای زیادی را برای عملکرد سایت شما باز می کند.

اکشن ها قلاب هایی هستند که به شما امکان می دهند در هنگام وقوع یک رویداد خاص وردپرس، یک تابع را اجرا کنید. به عنوان مثال، هنگامی که یک پست ایجاد می کنید، ممکن است بخواهید یک مقدار را در پایگاه داده خود به روز کنید.

فیلترها به شما امکان می دهند داده ها را در زمان های خاصی تغییر دهید. هنگامی که یک فیلتر را تنظیم می کنید، وردپرس قبل از انجام یک کار، داده ها را از طریق آن عبور می دهد. اگر وردپرس قصد دارد یک خطای ورود به سیستم را نمایش دهد، می‌توانید آن پیام خطا را قبل از نمایش به کاربر تغییر یا تغییر دهید. شاید چیزی شبیه به “بازی کلاهبردار این میراث مادربزرگ من است!” یا “من نمی خواهم چشمان کثیف تو به وب سایت من نگاه کند، هکر کثیف تپه ای!”.

تمرین

طبیعتاً برای اینکه همه چیز در آن فرو برود، باید تمرین کنید. با این حال، اگر می‌خواهید مانند من در شروع کار باشید، می‌توانید یک شغل کوچک آنلاین پیدا کنید، و اول از همه جلو بروید. فشار باید به تلاش شما برای یادگیری کمک کند. اگر کسی را به هم بزنی، همیشه می‌توانی او را به من هدایت کنی.

با این حال، اگر می خواهید مسیر امن تری را انتخاب کنید، به شما پیشنهاد می کنم موارد زیر را انجام دهید:

یک بسته میزبانی اشتراکی کوچک را اجاره کنید (می توانید چند دلار در ماه امتیاز دهید)، یک موضوع را انتخاب کنید و یک وب سایت وبلاگ کوچک ایجاد کنید. (آن را به چیزی تبدیل کنید که می خواهید از آن استفاده کنید! در واقع از آن استفاده کنید!).

اگر تمایلی به خرج کردن پول ندارید و واقعاً نمی خواهید کار خود را با کسی به اشتراک بگذارید، می توانید از یک سرور محلی روی رایانه خود نیز استفاده کنید.

هنگامی که راه خود را در مورد وردپرس یاد گرفتید، یک سایت کوچک دیگر راه اندازی کنید. با این حال، این بار کمی جاه طلب تر باشید، و این بار، سعی کنید تمام قابلیت ها را خودتان به کار ببرید. اگر در موردی گیج شده اید، همیشه می توانید کار شخص دیگری را از بین ببرید و از او بیاموزید.

تبریک می گویم!

اگر به نظر زیاد می رسد. این است. وردپرس موضوعی بسیار بزرگتر از آن چیزی است که بسیاری از افراد در ابتدا تصور می کنند. با این حال، اگر آن را یک بار مصرف کنید، در نهایت هر آنچه را که نیاز دارید، در مورد ایجاد وب سایت های وردپرسی یاد خواهید گرفت. این یک مهارت است که بسیار مورد تقاضا است و نیازی به مدرک ندارد. به برق زدن ادامه دهید، و خواهید دید که ارزشش را داشت!

امیدواریم این راهنما به شما در تبدیل شدن به یک توسعه دهنده قوی وردپرس کمک کند.

قدیمی تر

طراحی وب – جوملا در مقابل وردپرس

جدیدتر

8 مزیت شگفت انگیز انتخاب سیستم وردپرس برای سایت های تجاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید فروشگاه
ورود

هنوز حسابی ندارید؟

ایجاد یک حساب کاربری
دسته بندی محصولات
دنبال کردن :